Akademia Walki

BLOG

Poradniki » Jakie korzyści daje obóz kondycyjny?

Jakie korzyści daje obóz kondycyjny?

Od tysięcy lat zarówno dzieci, jak i dorośli uczą się dyscypliny, skupienia i pewności siebie poprzez trenowanie sztuk walki. W dzisiejszych czasach istnieją rozwiązania, które sprawiają, że korzyści te osiągniesz łącząc trening ze świetną zabawą. Jak? Wybierz obóz kondycyjny, na który zabrać możesz rodzinę, przyjaciół lub bliską osobę!  Obóz kondycyjny – walka z brakiem aktywności […]

Od tysięcy lat zarówno dzieci, jak i dorośli uczą się dyscypliny, skupienia i pewności siebie poprzez trenowanie sztuk walki. W dzisiejszych czasach istnieją rozwiązania, które sprawiają, że korzyści te osiągniesz łącząc trening ze świetną zabawą. Jak? Wybierz obóz kondycyjny, na który zabrać możesz rodzinę, przyjaciół lub bliską osobę! 

Obóz kondycyjny – walka z brakiem aktywności podczas pandemii

Ruch i ćwiczenia to nie tylko poprawa kondycji i wyglądu sylwetki. To także zmniejszone ryzyko rozwoju chorób układu krążenia, spadek cholesterolu frakcji LDL, większa koncentracja, lepsza perystaltyka jelit i wentylacja płuc, zwiększona pojemność minutowa serca i szereg innych korzyści. Jeśli zależy Ci na zdrowiu i samopoczuciu Twoich bliskich, wraz z nimi wzmacniaj pewność siebie, dyscyplinę, silną wolę, wytrzymałość i kondycję podczas obozów sportowych, na których treningi prowadzą profesjonalni trenerzy i instruktorzy.

Ostatni czas był sprawdzianem dla naszej motywacji i determinacji do utrzymania zdrowego stylu życia. Izolacja sprawiła, że dzieci i młodzież znacznie rzadziej mogły uprawiać ulubione sporty. Wielu dorosłych przeszło na zdalny tryb pracy, co spowodowało obniżenie ich spontanicznej, pozatreningowej aktywności fizycznej (z ang. NEAT). Kluby fitness, siłownie, akademie walki i inne obiekty sportowe przez długi czas pozostawały zamknięte. To uderzyło nie tylko w branżę, ale i jej klientów, znacząco utrudniając dostęp do miejsc przeznaczonych do różnego rodzaju aktywności fizycznej. 

Wspólna aktywność zbliża!

Obóz kondycyjne to częsta forma spędzania wolnego czasu wybierana zarówno przez samotnych strzelców, jak i rodziny, pary czy grupy znajomych. Nie ma znaczenia, czy jesteś początkującym czy zaawansowanym sportowcem, kobietą czy mężczyzną, dorosłym czy dzieckiem, pracownikiem fizycznym czy biurowym. Sporty walki są idealne dla każdego, kto chce zadbać o kondycję i doświadczyć czegoś nowego, doskonale się przy tym bawiąc. 

Zorganizowany wyjazd sportowy to także doskonały sposób na spędzenie czasu
z najbliższymi. Możesz liczyć na ich wsparcie lub dostarczać im motywacji do treningów. Jeżeli zdecydujesz się na wyjazd z dziećmi, pogłębisz z nimi relację i dasz doskonały przykład, zarażając je pasją do sportu, którą po obozie będą mogły kontynuować np. podczas zajęć judo lub boksu. To również doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości z ludźmi, którzy tak jak Ty, mają w sobie sportowego ducha walki.

Postaw na rozwój i zdrowie z obozem walki

Skąd to wszystko wiemy?
Mamy kilkanaście lat doświadczenia w szkoleniu prawdziwych wojowników poprzez organizowanie zajęć, warsztatów, obozów sportowych. Przez lata widzieliśmy jak kształtują się nie tylko sylwetki, ale również charaktery naszych uczestników. Byliśmy świadkami początku wielu relacji i przyjaźni, a przede wszystkim – wspaniale spędzaliśmy czas robiąc to, co kochamy najbardziej – trenując sztuki walki w doborowym towarzystwie. Dlatego już w lutym planujemy kolejny obóz kondycyjny – Zimowy Obóz Akademii Walki!

Dlaczego warto spędzić z nami ferie zimowe? 

 • Na obozie Akademii Walki będziesz ćwiczyć z trenerami, którzy mają bogatą przeszłość zawodniczą. Nasi instruktorzy w swoją pracę wkładają całe serce, dzięki czemu podczas zajęć dostaniesz porządny zastrzyk endorfin. Wiedza
  i doświadczenie na najwyższym poziomie sprawiają, że jesteśmy najlepszą Akademią Walki w Warszawie. 
 • Będziesz mieć okazję, by wypróbować wszystkie oferowane przez nas dyscypliny: Boks, UKS Boks, Muay Thai, Kickboxing, Boxinggirls;
  i znaleźć tę, która najbardziej Ci odpowiada. 
 • Spędzisz czas w gronie najbliższych w sposób aktywny, przyjemny
  i efektywny, a także poznasz dziesiątki osób, dla których sztuki walki to pasja, relaks i styl życia.
 • Zostaniesz przeskanowany przez dietetyka profesjonalną wagą Tanita wraz
  z konsultacją wyników badania, na początku oraz na koniec obozu, żeby sprawdzić swój progres.
 • Wzmocnisz swoje mięśnie, poprawisz odporność oraz wytrzymałość i zrzucisz zbędne kilogramy.

A to wszystko ( i nie tylko!) w malowniczych Górkach Wielkich w otoczeniu gór, stoków i basenów z pełnym wyżywieniem i zakwaterowaniem.
Brzmi kusząco? Nie czekaj – liczba miejsc jest ograniczona! 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

OBÓZ LETNI AKADEMII WALKI 2024

COS - OPO GIŻYCKO 12-19 lipca 2024

Bądź z nami, info na naszym FB!

Pomyślnie zapisano na subskrybcję!